Ač před pár měsíci to vypadalo, že letošní dovolená bude pouze v Česku, nakonec můžeme vycestovat i do řady evropských zemí. Vycestovat se dá letecky i autem, seznamy zemí, kam vyrazit bez povinné karantény se stále aktualizují.

Jak je to ale s cestovním pojištěním, pokud se rozhodnete na zahraniční dovolenou vyrazit? Zde je přehled opatření kvůli koronaviru tří hlavních pojišťoven, jejichž cestovní pojištění si můžete sjednat přes Pojistkovač.cz.

 

Direct pojišťovna:

Léčebné výlohy se nevztahují na události vzniklé kvůli epidemii nebo pandemii, tedy i kvůli koronaviru. Ostatní podmínky zůstávají stejné jako dřív. I nadále platí, že cestovní pojištění vám nemůže pomoci v zemích, kam Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučuje cestovat. Proto si vždy před cestou u ministerstva stav v dané zemi ověřte. Jednoduše to uděláte přes rozcestník ministerstva, kde najdete doporučení ke všem zemím. Pro pojištění storna výluka na epidemie a pandemie neplatí. Pokud si tedy pojištění stornopoplatků sjednáte a před odjezdem na cestu akutně onemocníte nebo vám lékař či hygienik nařídí karanténu a to i v souvislosti s onemocněním covid-19, tak vám bude proplaceno storno podle dohodnutých podmínek.

AXA Asistance

Připojistěte si také asistenční služby – v případě nehody nebo poruchy vám mohou Chrání klienty i pro případ onemocněním COVID 19 u krytí léčebných výloh. Pojištění STORNA se vztahuje i na případy, kdy klient před odjezdem onemocní výše uvedenou nemocí.

Uniqa pojišťovna

Platnost cestovního pojištění podle tzv. semaforu

Obecně platí, že UNIQA se bude řídit pravidelně aktualizovaným označením cílových zemí pobytu klientů s cestovním pojištěním UNIQA, a sice takto:

▪ na územích zelených a oranžových bude cestovní pojištění UNIQA platné v plném rozsahu, včetně krytí pro případné onemocnění koronavirem;

▪ státy označené červenou barvou, tedy státy rizikové a k cestování nevhodné, budou mít z cestovního pojištění UNIQA vyloučeno krytí pro potíže spojené s koronavirem, ať už jde o samotnou diagnózu zákazníka, anebo další potíže spojené například s karanténou, výlukou dopravy nebo uzavřením země apod.;

▪ pro pojistné události jiného druhu (úraz, jiná diagnóza) platí cestovní pojištění v „červených“ zemích nebo regionech pouze v případě, kdy není vyhlášen obecný zákaz či obecné nedoporučení do dané země nebo oblasti z ČR cestovat podle www.mzv.cz. Je-li naopak vyhlášeno obecné nedoporučení do těchto zemí vycestovat, pojistnou ochranu UNIQA neposkytuje.

 

Cestovní pojištění se srovnáním cen i podmínek pojištění s platností ihned po zaplacení si můžete sami sjednat na www.pojistkovac.cz.

 

Broker-Pool.cz